![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5191605
*
nr 519 1605
Spegel
Förgylld, höjd: 42
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 17:05:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 18:47:38
1
250 kr
9/4 18:48:34
1
250 kr
14/4 08:28:16
2
150 kr
14/4 15:42:10
3
600 kr
14/4 16:27:02
4
350 kr
14/4 16:28:13
4
450 kr
14/4 16:29:06
4
550 kr
14/4 16:37:47
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 519 1605
Spegel
Förgylld, höjd: 42
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 18:47:38 | 1 | 250 kr |
9/4 18:48:34 | 1 | 250 kr |
14/4 08:28:16 | 2 | 150 kr |
14/4 15:42:10 | 3 | 600 kr |
14/4 16:27:02 | 4 | 350 kr |
14/4 16:28:13 | 4 | 450 kr |
14/4 16:29:06 | 4 | 550 kr |
14/4 16:37:47 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53